شرکت تواتر سپاهان براساس تجربیات عملی که در استفاده از سیستم های آنالیز ارتعاشات بدست آورده است اقدام به انجام تحقیقات، طراحی و تولید برخی سیستم های آنالیز ارتعاشات با استفاده از روش ها و تکنولوژی های جدید نرم افزاری و سخت افزاری روز نموده است. مهم ترین تولیدات جاری شرکت عبارت است از:
بالانسر پرتابل VB95

بالانسر پرتابل VB95

آنالایزر و بالانسر پرتابل دو کاناله تواتر سپاهان برای ارتعاش سنجی، عیب یابی و بالانس ماشین های دوار کارخانجات تولیدی، قابل استفاده برای برنامه های پایش وضعیت لرزشی و بالانس در محل انواع توربین، ژنراتور، فن و هرگونه روتور قابل بالانس در محل.

سیستم پایش لرزش VM4-96

مانیتور لرزش حفاظت و پایش وضعیت دائم ماشین آلات حساس دوار. ساختار ماژولار برای تعمیم به هر تعداد کانال با قابلیت مدیریت حفاظت و ثبت پیوسته اطلاعات لرزشی ماشین همراه با امکانات نرم افزاری آنالیز های عیب یابی و گزارش گیری های متنوع.

سیستم پایش لرزش VM4-96 تواتر سپاهان
کابین بالانس BALCAB 97 تواتر سپاهان

کابین بالانس BALCAB 97

اندازه گیری، تحلیل، محاسبات و نمایش نابالانسی در ماشین بالانس شامل دو سنسور دامنه و یک سنسور فاز برای محاسبات بالانس تک صفحه ای و دو صفحه ای قابل استفاده در ماشین بالانس های مختلف با امکان پرینت مستقیم تأییدیه بالانس. از این کابین می توان برای ارتقاء ماشین بالانس های قدیمی استفاده کرد.

آشکارساز خارج از مرکزی ROD

اندازه گیری خارج از مرکزی های مکانیکی و الکتریکی شافت برای اطمینان از عدم وجود خطای خارج از مرکز الکتریکی اندازه گیری های پروب پروکسی. قابل استفاده برای تأیید روتور های تعمیر و باز سازی شده به منظور اطمینان از عملکرد صحیح پروب های پروکسی در ماشین های حساس.

آشکارساز خارج از مرکزی ROD تواتر سپاهان

محصولات قبلی


مانیتور VM4

اولین مانیتور 4 کاناله تولیدی تواتر سپاهان برای نمایش، حفاظت، ارتعاش، حرارت و سرعت.

سیستم مراقب VM-87

اولین سیستم پایش وضعیت آنلاین 16 کاناله تولیدی شرکت تواتر سپاهان با امکانات حفاظت، پایش و عیب یابی ماشین های حساس کارخانجات تولیدی.
پایش وضعیت دوره ای به منظور برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات ماشین های دوار کارخانجات تولیدی، بالانس محلی ماشین های دوار، بالانس در کارگاه بالانس، همراستاسازی لیزری ماشین های دوار از عمده خدمات این شرکت است که توسط کارشناسان مجرب در بالاترین سطح کیغیت جهت صنایع مخلف ارائه می شود.

پایش وضعیت

بیش از دو دهه تجربه پایش وضعیت دوره ای ماشن های دوار در صنایع مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، شیمیایی، فولاد، سیمان و …

پایش وضعیت توسط تواتر سپاهان
عیب یابی توسط تواتر سپاهان

عیب یابی

انجام تست های عیب یابی لرزشی ماشین های دوار از جمله توربین، ژنراتور، کمپرسور، پمپ، فن، الکتروموتور، جعبه دنده، آسیاب و…

بالانس در محل

بالانس ماشین آلات مختلف بزرگ از توربو ژنراتور ها تا ماشین های معمولی و فن ها در محل کارفرما با استفاده از بالانسر های پیشرفته.

بالانس در محل تواتر سپاهان

بالانس کارگاهی

ماشین بالانس هایی تا ظرفیت 5 تن در کارگاه بالانس، امکان بالانس هر نوع روتوری را در کارگاه بالانس فراهم ساخنه است.
بالانس کارگاهی تواتر سپاهان

همراستاسازی

همراستاسازی ماشین های دوار با استفاده ازساعت اندیکاتور و روش های مختلف و تجهیزات لیزری برای ماشین های حساس.

همراستاسازی توسط تواتر سپاهان

آزمایشگاه آنالیز ارتعاشات

سیستم اکسایتر قابل تنظیم، امکان انجام تست های کالیبراسیون، عملکرد، تشدید و … را فراهم ساخته است.

آزمایشگاه آنالیز ارتعاشات تواتر سپاهان

بروزآوری، توسعه دانش و تکنولوژی

دوره های آموزشی آنالیز ارتعاشات
تکنولوژی های آنالیز ارتعاشات به طور پیوسته در حال توسعه و پیشرفت است. برای به روز بودن و استفاده بهینه از سیستم های پایش وضعیت، عیب یابی، بالانس و همراستاسازی کارشناسان درگیر با ماشین های دوار باید با آموزش پیوسته با جدید ترین تکنولوژی ها آشنا شوند. کارشناسان مجرب شرکت مهندسی تواتر سپاهان با بیش از 20 سال تجربه عملی، دوره های مختلف کاربردی را به صورت متمرکز در کحل شرکت تواتر سپاهان و همچنین به در خواست مشری به صورت اختصاصی برگزار می کند.
دوره های آموزشی این شرکت در 4 دوره 4 روزه زیر ارائه می گردد.
  • آنالیز ارتعاشات 1
  • آنالیز ارتعاشات 2
  • آنالیز ارتعاشات 3
  • بالانس تجهیزات دوار
  • همراستاسازی ماشین های دوار

اولین سازنده تجهیزات آنالیز ارتعاشات در کشور

ﻃﺮاﺣﯽ، ﺳﺎﺧﺖ، ﺗﻮﻟﯿﺪ، ﻧﺼﺐ و راه اﻧﺪازی ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺎی ﻣﺎﻧﯿﺘﻮرﯾﻨﮓ ارﺗﻌﺎﺷﺎت

دستگاه پرتابل VB95 اولین دستگاه پرتابل آنالایزر ارتعاش شرکت مهندسی تواتر سپاهان برای پایش وضعیت و عیب یابی ماشین های دوار است. این دستگاه نتیجه سالها تحقیق و تجربه در زمینه اندازه گیری و آنالیز ارتعاشات کارشناسان مجرب این شرکت در صنایع مختلف نفت و گاز و پتروشیمی، فولاد، سیمان، نیروگاه و .. است. ما سعی کردیم تا با جمع آوری تکنولوژی های روز مکانیک در آنالیز ارتعاشات، الکترونیک در اندازه گیری، پردازش و نمایش  و همچنین کامپیوتر در الگوریتم های تحلیلی افتخار تولید اولین آنالایزر بالانسر پرتابل ارتعاش سنج ایرانی را بدست آوریم. از این دستگاه می توان برای ارتعاش سنجی، عیب یابی و بالانس کلیه تجهیزات دوار شامل الکتروموتور، پمپ، فن، کمپرسور، توربین و … استفاده کرد.
آنالایزر ارتعاش پرتابل VB95